تبلیغات
Ž - بهترین بازی‌‌های سال ۲۰۱۷ کدامند؟ (۳)
Žمفیدستان:

بهترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (3)


خبرگزاری آریا – وب‌سایت گیم شات – سجاد محمدی‌پور: با سومین شماره از این سری مقالات با شما کاربران عزیز هستیم تا در فرصت پیش آمده نگاهی بیندازیم بر ۱۰ بازی مورد انتظار دیگر در سال ۲۰۱۷٫ آن‌ طور که به نظر می‌رسد؛ لیست پیش رو قرار است حسابی قند در دلمان آب کند و چیزی که اکنون درحال مطالعه‌ آن هستید، تازه بخش کوچکی از تمامی عناوین مورد انتظار سال ۲۰۱۷ را به نمایش می‌گذارد. پیش‌تر اشاره کردیم که سال ۲۰۱۷ ایام بسیار خوبی را برای هر شاخه از بازیکنان فراهم خواهد کرد؛ چرا که تنوع سبک‌ها و تعداد آثار هنری در سال جاری بسیار زیاد است و همین موضوع اهمیت بالایی به ماهیت صنعت بازی‌های ویدئویی خواهد بخشید.

مورد انتظارترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

در واقع این‌طور بگویم که امسال به مانند سال گذشته عناوین مورد انتظار زیادی را در تقویم ۲۰۱۷ مشاهده می‌کنیم؛ چه بسا بازی‌های مستقل زیادی هم در لیست انتظار قرار دارند. پس اکنون که بازی‌ها درحال خط زدن تقویم برای رسیدن به روز انتشار هستند؛ بیایید مروری داشته باشیم بر تمامی عناوین موردانتظار سال جاری که از قضا برای تجربه کردنشان صبر نداریم. پس بدون آن که به مقدمه شاخه و برگ بدهیم؛ بدون حاشیه می‌رویم سر اصل مطلب.

توجه: در این سری مقالات سعی بر آن شده است که تمامی عناوین مورد انتظار، اعم از بازی‌های مستقل و بزرگ، ذکر شده و اطلاعات نسبتا جامعی از آن با سایر کاربران به اشتراک گذاشته شود. لذا اگر در بین عناوین حاضر در این لیست طولانی، نام مورد نظر شما به چشم نخورد، قطعا این موضوع ماهیت «مورد انتظار بودن» آن بازی را انکار نخواهد کرد.

۲۱- Conan: Exiles

مورد انتظارترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

Conan: Exiles از آن دسته بازی‌هایی است که در سکوت خبری مراحل تولیدش را سپری می‌کند و به نظر می‌رسد که استودیوی سازنده (Funcom) هم میلی برای انتشار اطلاعات بیشتر ندارد. لذا همان‌ طور که می‌توان پیشبینی کرد؛ تمام آن چیزی که ما از طبیعت Conan: Exiles می‌دانیم به چند تریلر کوتاه و مختصر خلاصه می‌شود. با وجود آن که جنبه‌های مبارزه‌ای در دنیای Conan: Exiles خودنمایی می‌کند، اما باید بگویم که اساس بازی بر پایه ساخت و ساز و البته بقای بازیکنان استوار است. طبق تریلر‌ها و نمایش‌‌‌‌های بازی، ماجرا از جایی آغاز می‌شود که شما در یک صحرای بزرگ گروه خود را گم می‌کنید؛ حال با توجه به امکانات بسیار اندکی که در اختیار دارید، باید مشغول به ساخت و ساز در محیط اطرافتان شوید.

در واقع بازی Conan: Exiles از یک خاصیت زنجیره‌ای پیروی می‌کند؛ به این معنی که شما ابتدا باید به ساخت ابزار و وسایل مختلف بپردازید، با استفاده از همین وسایل محل زندگی خودتان را ارتقا بخشیده و در نهایت با توجه به امکاناتی که در اختیار دارید، دست به تولید وسایل جنگی برای مقابله با دشمنانتان بزنید. در مجموع می‌توان گفت که ماهیت کلی بازی Conan: Exiles را ماجراجویی و بقا تشکیل می‌دهد؛ اگر چه رگه‌هایی از سبک‌های مختلف دیگری هم در آن به چشم می‌خورد. Conan: Exiles در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۱۷ برای رایانه‌های شخصی برنامه ریزی شده است.

۲۲- Gravity Rush 2

مورد انتظارترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

بدون شک یکی از عناوینی که طرفداران بازی‌های ژاپنی بی‌صبرانه منتظر آن هستند، Gravity Rush 2 خواهد بود که این روزها با نمایش‌هایش حسابی بازیکنان را شیفته طبیعت خود کرده است. Gravity Rush 2 به مانند نسخه اول، یک اکشن سرعتی به حساب می‌آید که اجزای گیم‌پلی، هسته اصلی بازی را می‌سازند. بازی از تنوع نسبتا بالایی در اکشن‌هایش بهره‌مند است که همین موضوع دست بازیکنان را برای پیشبرد مراحل باز می‌گذارد. این‌بار نیز به مانند نسخه قبلی شاهد حضور کت به عنوان شخصیت اصلی بازی خواهیم بود که قطعا برای طرفداران این مجموعه خبر خوشحال کننده‌ای است.

علاوه بر پیشرفت‌هایی که در بخش گیم‌پلی حاصل شده، Gravity Rush 2 از لحاظ بصری نیز دچار دگرگونی شده است؛ البته دگرگونی به این معنی نیست که حال و هوای دنیای بازی نسبت به نسخه اول تغییر کرده است، بلکه همان محیط قبلی در تک تک بافت‌های گرافیکی‌‌‌‌اش با جزئیات بالاتری به نمایش کشیده شده‌اند. در مجموع بازی Gravity Rush 2 که پیش از این برای سال ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی شده بود، با کمی تاخیر به هجدهم ماه ژانویه ۲۰۱۷، مصادف با ۲۹ دی ماه موکول شد. Gravity Rush 2 در انحصار کنسول نسل هشتمی سونی، یعنی پلی استیشن ۴ قرار دارد.

۲۳- Halo Wars 2

مورد انتظارترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

شاید نگاه بسیاری از عاشق‌پیشگان فرانچایز تحسین‌ برانگیز Halo در سال ۲۰۱۷ به Halo Wars 2 باشد؛ اگر چه این بازی قرار نیست به مانند نسخه‌های اصلی این سری باشد، اما از آن جایی که نام Halo را با خود یدک می‌کشد، بی‌برو برگرد به بازی بزرگی تبدیل خواهد شد. در جریان کنفرانس مطبوعاتی E3 2016، مایکروسافت تریلر این بازی را منتشر کرد تا صحنه نمایش را از این طریق به خاک و خون بکشد. با وجود آن‌ که سال ۲۰۱۷ برای کمپانی مایکروسافت سال پرباری (حداقل تا به اینجای کار) به حساب نمی‌آید، انتظارات بسیار زیادی پشت محدود انحصاری‌های این پلتفرم پنهان شده است.

با این حال همه ما خوب می‌دانیم که مایکروسافت معمولا در طراحی سری Halo کارش را خوب بلد است و Halo Wars 2 نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود؛ اگر چه همان‌طور که می‌دانید، گیم‌پلی Halo Wars 2 نسبت به نسخه‌های شوتر کاملا متفاوت است. با تمامی این اوصاف، دارندگان دو پلتفرم ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی می‌توانند این بازی ارزشمند را در تاریخ ۲۱ فوریه سال ۲۰۱۷، مصادف با سوم اسفندماه تجربه کنند. باید دید که آیا Halo Wars 2 می‌تواند گلیمش را از آب بیرون بکشد یا خیر؛ به شخصه امید بسیار زیادی نسبت به آن دارم.

۲۴- MLB The Show 17

مورد انتظارترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

علاوه بر عناوین ورزشی مطرحی همچون FIFA و PES، هستند بازی‌هایی که جنبه‌های دیگر این دنیا را به نمایش بکشند و همان طور که می‌بینید، هر ساله به موفقیت‌های زیادی هم دست می‌یابند. ورزش بیسبال به عنوان یکی از شاخص‌ترین و پرطرفدارترین ورزش‌های قاره آمریکا و اروپا محسوب می‌شود و با توجه به همین موضوع، می‌توان نتیجه گرفت که MLB The Show 17 تا چه اندازه برای این دسته از مخاطبین، مورد انتظار تلقی می‌شود. تصویر «کَن گریفی جونیور»، این‌بار بر روی قاب بازی نقش بسته است؛ کسی که بیش از دو دهه در لیگ برتر بیسبال آمریکا فعالیت داشت.

با وجود این که دو بازی PES 2018 و FIFA 2018 از لحاظ محبوبیت در سال ۲۰۱۷ شرایط بهتری دارند، اما همان طور که در سال گذشته دیدید، نباید قدرت این دسته از عناوین ورزشی را دست کم گرفت. بازی MLB The Show 17 در تاریخ ۲۸ مارس سال ۲۰۱۷، مصادف با هشتم فروردین ۱۳۹۶ به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

۲۵- Vampyr

مورد انتظارترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

استودیوی «دونت‌ناد» پس از موفقیت‌های بازی Life Is Strange طی نمایش از پروژه جدید خود با نام Vampyr رونمایی کرد. با توجه به این که استودیوی مذکور از جانب بازی Life Is Strange به موفقیت‌های زیادی دست یافت، چندان دور از ذهن نبود که در آینده شاهد انتشار بازی‌های دیگری از سوی همین استودیو باشیم. لذا زمانی که Vampyr به تصویر کشیده شد، انتظار هر چیزی را داشتیم جز اینکه بگویند این بازی محصول سازندگان Life Is Strange است؛ چرا که طبیعت هیچ یک از آن‌ها شباهتی به یکدیگر ندارد. Vampyr یک بازی اکشن نقش‌آفرینی است که تقریبا تمامی المان‌هایش با ساخته قبلی این استودیو تفاوت دارد. Vampyr یادآور دوران سرد و خاکستری شهرهای لندن است که وقایع پس از جنگ جهانی اول را روایت می‌کند.

این اکشن نقش افرینی سوم شخص، در دنیایی جریان دارد که مردمانش تحت تاثیر بیماری خاصی قرار گرفته‌‌‌‌اند و حالا، شرایط شهر لندن وخیم‌تر از روزهای گذشته شده است. حال اگر پنداشته‌اید که Vampyr قرار است یک بازی تاریخی باشد، باید بگویم که سخت در اشتباهید؛ شخصیتی که بازیکنان کنترلش را بر عهده می‌گیرند، یک خون‌آشام است! لذا با همین اتفاق تمامی فرضیه‌های موجود به یکدیگر گره می‌خورند تا در نهایت معجون خارق العاده‌ای به اسم Vampyr پدید آید. این بازی در تاریخ نا مشخصی از سال ۲۰۱۷ برای کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ به همراه رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

۲۶- Nier: Automata

مورد انتظارترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

سال، سال دوست داران سبک Hack & Slash است. Nier: Automata اگر چه یک بازی اکشن و نقش آفرینی است، اما هسته گیم‌پلی آن‌ را مبارزات عمیقش تشکیل می‌دهد. قطعا تا به این لحظه در میان اخبار حوزه سرگرمی، بارها و بارها به تصاویر Nier: Automata برخورد کرده‌اید. عنوانی که شاید در نگاه اول چندان جدی گرفته نشود، اما با توجه به ماهیت شرقی‌اش معمولا از سوی مخاطبان شرقی مورد حمایت قرار می‌گیرد. این پایان کار نیست؛ چرا که طبیعت Nier: Automata معمولا با علایق بازیکنان جور در می‌آید.

با این حال، Nier: Automata با دریافت رده بندی سنی بالای ۱۸ سال نشان می‌دهد که یک بازی خشونت‌ آمیز بوده و داستان عمیقی را روایت می‌کند. البته درست نیست که از روی تریلرها قضاوت کنیم، اما با این حال می‌توان گفت که حداقل در نمایش‌‌‌‌ها، بازی Nier: Automata گیم‌پلی به شدت جذابی را ارائه می‌کند و با وجود نقش‌آفرینی بودن، قطعا طرفداران سبک Hack & Slash نیز از انجام آن لذت می‌برند. بنا بر اعلام سازندگان این بازی نقش آفرینی و اکشن در ۲۳ فوریه سال ۲۰۱۶ (برابر با پنج‌شنبه، ۵ اسفند ۹۵) عرضه خواهد شد؛ از این رو با خیالی مطمئن می‌توانیم خاطر جمع باشیم که هر دو نسخه مربوط به رایانه‌های شخصی و پلی استیشن ۴ در یک زمان واحد منتشر می‌شوند. در پایان لازم به ذکر است که بازی Nier: Automata برای کنسول نسل هشتمی سونی، یعنی پلی استیشن ۴ در کنار رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

۲۷- Persona 5

مورد انتظارترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

Persona 5 یک بازی نقش‌آفرینی شرقی است که در شاخه سایر بازی‌های نقش آفرینی سال ۲۰۱۷ قرار می‌گیرد. بازی‌های نقش‌آفرینی متعددی در سال ۲۰۱۷ منتشر خواهند شد و از این رو، Persona 5 برای رقابت با این دسته از آثار ویدئویی کار بسیار سختی در پیش رو دارد. با وجود پرتعداد بودن عناوین نقش افرینی در سال ۲۰۱۷، بازی Persona 5 همچنان از اهمیت بالایی برخوردار است. Persona 5 نیز به مانند نسخه‌های گذشته حاوی مبارزات نوبتی خواهد بود و این موضوع اساس گیم‌پلی بازی را تشکیل می‌دهد. بازی از لحاظ بصری پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشته است؛ این اتفاق به لطف موتور گرافیکی جدیدی که برای بازی در نظر گرفته‌اند ممکن شده است.

با این‌ حال تیم سازنده ادعا کرده‌اند که ماهیت کلی بازی به نسخه‌های پیشین آن وابسته بوده و کسانی که موفق به تجربه Persona 3 & 4 نشده‌اند، ممکن است که نتوانند به خوبی با کلیت بازی ارتباط برقرار کنند. Persona 5 اقتباسی از انیمه‌های مطرح ژاپنی خواهد بود که این‌بار رگه‌های از دنیای Lupin 3rd نیز در آن به چشم می‌خورد. Persona 5 در ابتدا برای سال ۲۰۱۵ (!) برنامه‌ریزی شده بود، اما پس از گذشت یک سال سازندگان تاریخ انتشار آن را تا اواخر سال ۲۰۱۶ به تاخیر انداختند؛ حال Persona 5 پس از اتمام ۲۰۱۶ برای سال جاری برنامه‌ریزی شده است تا طرفداران بلاخره بتوانند این نقش آفرینی دوست داشتنی را تجربه کنند. Persona 5 در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۱۷ برای کنسول پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

۲۸- Rime

مورد انتظارترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

یکی از خیره‌ کننده‌ترین و زیبا‌ترین بازی‌های مستقل در سال جاری Rime نام دارد. عنوانی که در ابتدا برای کنسول نسل هشتمی سونی، یعنی پلی استیشن ۴ برنامه ریزی شده بود، اما چندی پیش به صورت رسمی برای ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی و نینتندو سوئیچ نیز تایید شد. کلیت دنیای Rime شما را به یاد عناوین خارق‌ العاده‌ای مانند The Witness و Fire Watch می‌اندازد و طبیعت بازی به همان اندازه خیره کننده است. بازی Rime از سال ۲۰۱۳ با یک تریلر معرفی شد و حال با گذشت چیزی بالغ بر چهار سال، هنوز هم اطلاعات گل‌درشتی از آن به اشتراک گذاشته نشده است.

از آن جایی که کلیت بازی شباهت زیادی با دو عنوان The Witness و Fire Watch دارد، بدیهی است اگر بگوییم که Rime نیز شما را در دنیایش رها کرده و تنها می‌گذارد تا خودتان این ماجراجویی افسانه‌ای را رقم بزنید. دنیای بازی پر است از معماها و پازل‌های کوچک و بزرگ که بعضا فسفرهای مغزتان را تخلیه خواهد کرد. جالب است بدانید؛ تیم سازنده طی مصاحبه‌ای اعلام کرده‌اند که Rime هیچ گونه پایانی ندارد، اما آغاز بازی یک شگفتی خالص برای بازیکنان قلمداد می‌شود. سازندگان اعلام کرده‌اند که اگر به دنبال ماجراجویی و گشت و گذار در یک محیط مرموز و افسانه‌ای هستید، Rime بهترین گزینه‌ای خواهد بود که در سال ۲۰۱۷ تجربه می‌کنید؛ اما اگر به دنبال کشتن هیولاها و امورات هالیوودی هستید، Rime اصلا برای شما نکته جذابی نخواهد داشت. در پایان شایان به ذکر است که بازی Rime در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد؛ البته وب‌سایت آمازون تاریخ غیر رسمی بازی را ۹ می ۲۰۱۷، مصادف با ۱۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ به ثبت رسانده است.

۲۹- Nioh

مورد انتظارترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

جای خالی بازی‌های میازاکی در سال ۲۰۱۷ به شدت احساس می‌شود؛ اما این به آن معنی نیست که شما طعم واقعی چالش را نخواهید چشید. Nioh با هدفی بزرگ پایش را در جای پای ساخته‌های میازاکی گذاشته و با نمایش‌های اخیرش حسابی طوفان بپا کرده است. در واقع این طور بگویم که Nioh را می‌توان نسخه ارتقا یافته و سرعتی‌تر شده بازی Dark Souls نامید؛ اگر چه رگه‌هایی از سبک hack & Slash نیز در هسته گیم‌پلی بازی گنجانده شده است. در نمایش‌ها، تعداد بسیار بالای آیتم‌های بازی به شدت خودنمایی می‌کند. از تک تک سلاح‌ها و انوع مختلفشان گرفته تا لباس و ذره و کلا همه‌چیز بازی به شکل عجیبی تنوع دارد.

این تنوع یقینا شامل‌حال باس‌فایت‌های بازی نیز خواهد شد؛ چرا که در تریلرها تعداد بسیاری از باس‌های بازی به نمایش درآمدند که واقعا از پا درآوردنشان بزودی تبدیل به کابوستان خواهد شد. با این که اساس گیم‌پلی بازی شباهت‌های غیر قابل انکاری با ساخته‌های میازاکی دارد، اما این شباهت شامل حال محیط بازی نخواهد شد. طبیعت Nioh را سرزمین‌های عجیب و غریب شرقی تشکیل می‌دهد؛ حال جالب است بدانید که شخصیت اصلی بازی به عنوان یک سامورایی توانایی صحبت به زبان چینی را ندارد و در بازی نیز به زبان انگلیسی صحبت می‌کند، در حالی که سایر کاراکترها این گونه نیستند. با توجه به تمام آن چیزی که در رابطه با Nioh می‌دانیم، این بازی به خوبی می‌تواند حای خالی ساخته‌های میازاکی را برای طرفداران پر کند. Nioh در تاریخ ۹ فوریه ۲۰۱۷، مصادف با ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

۳۰- Prey

مورد انتظارترین بازی‌‌های سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۶ بود که بازی Prey توسط شرکت بتسدا (Bethesda) معرفی شد. عنوانی که شاید کسی به این شکل انتظار آن را نداشت و طرفداران بیشتر منتظر شماره دوم آن بودند. پس از آن بود که بازیکنان شروع به جمع آوری اطلاعات مربوط به بازی Prey کردند تا این که سازندگان اولین اطلاعات آن را رسما به انتشار رساندند.

عنوانی که پیش از این استودیوی بتسدا تولید آن را تایید کرده بود، اما چندی بعد طی بیانیه‌ای خبر از لغو شدن آن داده شد؛ تا اینکه در جریان E3 2016 پس از گذشت چندین سال، شاهد رونمایی از این بازی بودیم. عنوانی که سازندگان ادعا می‌کنند نسخه‌ای متفاوت و ارتقا یافته‌تر از گیم‌پلی Dishonored 2 را به نمایش می‌گذارد. بازی Prey در تاریخ نا مشخصی از سال ۲۰۱۷ برای کنسول‌های نسل هشتمی در کنار رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

تور آنتالیا، تور استانبول، تور لحظه آخری، تور گوا، …پیش‌بینی‌ تلگراف درباره بازار گردشگری برای سفرهای خارجی پول نقد گِرو نگذاریدافسردگی تشخیص و راه درمان آرشیو …انواع اضطراب ها و ترس ها ۱ اختلال اضطراب فراگیر اگر در تمام مدت روز بدون افسردگی تشخیص و راه درمان آرشیو انجمن انواع اضطراب ها و ترس ها ۱ اختلال اضطراب فراگیر اگر در تمام مدت روز بدون توجه به بهترین بازی های سال

مطلب بهترین بازی‌‌های سال ۲۰۱۷ کدامند؟ (۳) در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :بهترین بازی‌‌های سال ۲۰۱۷ کدامند؟ (۳)
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%d9%8a%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d9%8a%e2%80%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2017-%da%a9%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%86%d8%af%d8%9f-3/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پنجشنبه 15 آذر 1397 08:02 ق.ظ

This is nicely said. !
cialis australian price cialis manufacturer coupon online prescriptions cialis cialis 10mg prix pharmaci where cheapest cialis we recommend cialis best buy cialis sicuro in linea cialis farmacias guadalajara enter site very cheap cialis price cialis best
چهارشنبه 14 آذر 1397 12:54 ب.ظ

Nicely put, Thanks!
cialis from canada cialis 5mg billiger buy cialis cheap 10 mg order cialis from india cost of cialis cvs wow cialis tadalafil 100mg cialis generique 5 mg cialis pills in singapore buying cialis overnight cialis pills boards
چهارشنبه 14 آذر 1397 01:25 ق.ظ

You actually explained that very well.
acheter du cialis a geneve cialis rckenschmerzen cialis 30 day trial coupon cialis prezzo in linea basso cialis in sconto get cheap cialis only now cialis 20 mg cialis tablets tadalafil cialis patent expiration
سه شنبه 13 آذر 1397 02:28 ب.ظ

Nicely put, Thanks!
cialis 30 day trial coupon cialis 20 mg cost achat cialis en itali cialis bula cialis pills boards cialis dosage comprar cialis navarr cost of cialis per pill walgreens price for cialis cialis pills in singapore
سه شنبه 13 آذر 1397 03:01 ق.ظ

Truly tons of helpful tips.
cialis en 24 hora buying cialis on internet prezzo cialis a buon mercato buy name brand cialis on line dosagem ideal cialis cialis 20mg prix en pharmacie canadian drugs generic cialis calis purchase once a day cialis cialis pas cher paris
دوشنبه 12 آذر 1397 01:57 ب.ظ

Helpful postings. Thank you.
prezzo cialis a buon mercato cialis sicuro in linea cialis 5 mg buy cialis for sale south africa order cialis from india buying cialis overnight canadian discount cialis cialis online napol cialis 20mg preis cf free generic cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 02:44 ق.ظ

Nicely put. Cheers!
only best offers cialis use buy original cialis venta de cialis canada cialis purchasing cialis without a doctor's prescription price cialis best free generic cialis cialis prezzo di mercato cialis prices buying brand cialis online
شنبه 10 آذر 1397 02:06 ب.ظ

Whoa tons of wonderful data.
cialis official site miglior cialis generico cialis cipla best buy cialis tadalafil cialis ahumada cialis generico in farmacia ou trouver cialis sur le net we choice cialis uk tadalafil 20mg cialis from canada
شنبه 10 آذر 1397 02:03 ق.ظ

Many thanks. Helpful information.
buy cialis online cheapest rezeptfrei cialis apotheke tadalafil tablets buy brand cialis cheap click here cialis daily uk american pharmacy cialis cialis 50 mg soft tab how to purchase cialis on line acheter cialis meilleur pri comprar cialis navarr
جمعه 9 آذر 1397 02:43 ب.ظ

With thanks, Quite a lot of data.

where do you buy cialis legalidad de comprar cialis canadian drugs generic cialis we recommend cialis info cialis 30 day sample how to buy cialis online usa cialis en 24 hora cialis lowest price cialis super acti cialis kamagra levitra
جمعه 9 آذر 1397 02:57 ق.ظ

Whoa a lot of fantastic advice.
legalidad de comprar cialis cialis herbs import cialis cialis arginine interactio prix cialis once a da cialis 30 day sample cialis 20mg preis cf cialis generico lilly walgreens price for cialis achat cialis en europe
پنجشنبه 8 آذر 1397 03:37 ب.ظ

With thanks, Valuable stuff!
only now cialis for sale in us cialis tadalafil click here to buy cialis cialis professional yohimbe callus american pharmacy cialis cialis generico en mexico cialis 5 mg para diabeticos cialis canada comprar cialis 10 espa241a
پنجشنبه 8 آذر 1397 03:33 ق.ظ

Really tons of fantastic material!
cialis herbs cialis professional yohimbe cialis farmacias guadalajara female cialis no prescription cialis 20mg preis cf cialis 30 day trial coupon price cialis wal mart pharmacy cialis tadalafil cialis daily new zealand achat cialis en europe
چهارشنبه 7 آذر 1397 03:04 ب.ظ

Truly lots of fantastic facts.
cialis rezeptfrei sterreich cialis herbs click here cialis daily uk non 5 mg cialis generici where cheapest cialis cialis 10mg prix pharmaci prix de cialis cialis taglich cialis in sconto cialis professional from usa
پنجشنبه 19 مهر 1397 06:06 ب.ظ

With thanks, I appreciate it.
levitra 20mg levitra 20 mg bayer prezzo levitra 10 mg prezzo levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20mg buy levitra online buy 10 mg levitra buy levitra online levitra levitra 20 mg bayer prezzo
سه شنبه 10 مهر 1397 10:21 ق.ظ

You've made the point!
weblink price cialis order a sample of cialis comprar cialis navarr does cialis cause gout buy cialis callus cialis rezeptfrei sterreich cialis 100mg suppliers wow look it cialis mexico cialis usa cost
یکشنبه 8 مهر 1397 06:16 ق.ظ

Cheers! Valuable stuff!
cialis coupon cialis in sconto tesco price cialis no prescription cialis cheap cialis therapie calis american pharmacy cialis cialis pas cher paris cialis tablets australia generic cialis 20mg tablets
شنبه 7 مهر 1397 05:15 ق.ظ

Amazing quite a lot of good advice!
tarif cialis france acquisto online cialis buying cialis overnight are there generic cialis buy cialis uk no prescription cialis price in bangalore tarif cialis france cialis tablets for sale cialis 20mg preis cf cialis taglich
چهارشنبه 28 شهریور 1397 09:17 ب.ظ

Nicely put. Thanks!
cialis baratos compran uk cialis australian price cialis flussig achat cialis en suisse female cialis no prescription cialis in sconto ou acheter du cialis pas cher cialis dosage amounts look here cialis cheap canada fast cialis online
سه شنبه 27 شهریور 1397 06:16 ب.ظ

This is nicely expressed. .
canadian drugs generic cialis viagra vs cialis cialis pills price each the best site cialis tablets cialis for sale cialis dosage amounts generic cialis pill online cialis for sale south africa american pharmacy cialis viagra vs cialis
پنجشنبه 15 شهریور 1397 07:22 ق.ظ

Wow loads of useful material!
cialis soft tabs for sale cialis without a doctor's prescription cialis 20 mg cialis soft tabs for sale cialis daily dose generic generic cialis soft gels buy cialis online nz cialis patentablauf in deutschland cialis generico milano cialis pills
سه شنبه 13 شهریور 1397 11:15 ب.ظ

Seriously many of beneficial knowledge!
canada online pharmacies surrey canadian pharmaceuticals for usa sales canada medication canada viagra canada online pharmacies discount canadian pharmacies pharmacy onesource canadian pharmacies without an rx pharmacy onesource are canadian online pharmacies safe
سه شنبه 13 شهریور 1397 06:01 ق.ظ

With thanks, Quite a lot of material.

viagra price viagra without presc buy sildenafil citrate online viagra online pharmacy how to purchase viagra online sildenafil tablets online viagra 100mg uk pharmacy viagra where can i get viagra online where can i buy real viagra
دوشنبه 12 شهریور 1397 10:12 ب.ظ

Nicely put, Regards!
cialis professional from usa cialis 20mg preis cf buy cialis sample pack cialis coupons printable cialis tablets tadalafil generic sublingual cialis online cialis 20 mg cost cialis sicuro in linea canadian discount cialis
دوشنبه 12 شهریور 1397 04:17 ق.ظ

Appreciate it, Ample stuff.

miglior cialis generico achat cialis en suisse online cialis cialis 20mg acquisto online cialis cialis for sale achat cialis en itali generic cialis tadalafil buying cialis in colombia cheap cialis
یکشنبه 11 شهریور 1397 02:23 ب.ظ

You actually mentioned it terrifically.
price cialis best cialis rckenschmerzen usa cialis online cialis herbs legalidad de comprar cialis generic cialis 20mg uk cialis manufacturer coupon low cost cialis 20mg cialis 30 day trial coupon canadian drugs generic cialis
سه شنبه 23 مرداد 1397 04:17 ق.ظ

Cheers, Plenty of postings.

viagra online pharmacy viagra viagra where to buy buy real viagra how buy viagra online buy viagra pharmacy how to buy real viagra online how can i buy viagra online uk viagra online buy cheap viagra pills online buy viagra pills online
دوشنبه 22 مرداد 1397 04:56 ب.ظ

Many thanks. A good amount of stuff!

preis cialis 20mg schweiz buy online cialis 5mg cialis prezzo al pubblico cialis 5 mg scheda tecnica cialis dosage amounts cialis 5 mg prezzo di cialis in bulgaria cialis 20mg preis cf viagra cialis levitra usa cialis online
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 06:10 ق.ظ

Nicely put. Many thanks!
cialis australia org cialis pills price each cialis super kamagra how much does a cialis cost generic cialis pill online il cialis quanto costa tadalafil 5mg we choice cialis pfizer india cialis online deutschland side effects for cialis
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی